top of page

Oferta

lenmag 250 lengyel.jpg
Mąka lniana
częściowo odtłuszczona metodą na zimno

Właściwości: Mąkę lnianą cechuje wysoka zawartość minerałów, błonnika, białka (33 g na 100 g produktu). Zawartość fitoestrogenów (lignanów) ma dobry wpływ na układ hormonalny, sprzyja owulacji i zmniejsza nieprzyjemne objawy menopauzy. Zmniejsza wytwarzanie kwasu żołądkowego oraz ryzyko powstania choroby wrzodowej żołądka.

 

Mąka powstaje przy mechanicznym tłoczeniu metodą na zimno siemienia lnianego, które jest następnie drobno mielone. Jest 100% naturalna, bez konserwantów i jakichkolwiek dodatków.

 

Zastosowanie: Spożywając mąkę, dostarczamy sobie - znajdujące się w niej w formie naturalnej - składniki odżywcze, witaminy, minerały, pierwiastki śladowe i inne cenne substancje, przyczyniając się do zachowania naszego zdrowia. Mąkę można dodać do smoothie, jogurtu, twarogu i wszelkich wypieków (ciast, muffinów, chleba). Przy wypiekach można nią zastąpić część mąki pszennej. Można jej również użyć do zagęszczania, ponieważ może wchłaniać duże ilości płynu i tłuszczu. Bardzo dobrze komponuje się także z innymi mąkami z nasion, a szczególnie z mąką sezamową.

bottom of page